Godīga tirdzniecība

Godīgas tirdzniecības sertifikāts ir apstiprinājums tam, ka izejvielas ir apstrādātas saskaņā ar taisnīgas tirdzniecības kritērijiem. Godīgas tirdzniecības produkti ir sabiedriski, ekonomiski un ekoloģiski ilgtspējīgi.

Godīgas tirdzniecības kritērijs ir tāds, ka izejvielu ražotājs nopelna godīgu atalgojumu par savu darbu. Atalgojumam ir minimālās garantijas cena, kas sedz personāla un vides izdevumus. Papildus garantijas cenai, uzņēmumi maksā Godīgas tirdzniecības maksu Godīgas tirdzniecības ražotājiem. Godīgas tirdzniecības maksu parasti iegulda projektos, kas atbalsta visu ražošanas kopienu. Godīga tirdzniecība nepieļauj neapmaksātu vai bērnu darbaspēku. Godīga tirdzniecība nodrošina vienkāršu veidu, kā atbalstīt cilvēkus attīstības valstīs, kā arī samazināt pasaules nabadzības līmeni.

Godīgās tirdzniecības mērķis ir uzlabot darba apstākļus attīstības valstīs. Tā cenšas uzlabot situāciju sīksaimniecībās un starp darbiniekiem. Godīgās tirdzniecības sertifikātu var piešķirt, kad tiek izpildīti visi kritēriji. Kafija bija pirmais godīgās tirdzniecības produkts un vēl līdz šim tas ir visvairāk zināmais. Lasīt vairāk par sertifikātiem saistībā ar kafijas  ilgtspējību un atbildīgu tirdzniecību.

Apgūsti kafijas pasaules terminus

Apskati coffeepedia
Back to top