Barista jeb kafijas bārmenis

Vārds barista cēlies no itāļu valodas. Barista ir kafijas bārmenis, kurš pasniedz karstus un aukstus uz espresso bāzes pagatavotus dzērienus.

Barista ir kafijas dzērienu speciālists.  Profesionāls barista izglīto, sarunājas un pārsteidz viesus, palīdzot izvēlēties  viesa gaumei un garšas kārpiņām piemērotāko kafijas dzērienu. Pavisam vienkāršs skaidrojums būtu – cilvēks, kurš prot pagatavot kafiju. Taču šis skaidrojums ir vispārīgs.

Barista prot pagatavot kafijas dzērienus, izmantojot dažādus paņēmienus. Labs barista arī dalās ar savām zināšanām par kafiju. Barista ne tiki lieliski izprot uz espresso bāzes gatavotus dzērienus, bet zina arī filtrētas kafijas noslēpumus. Latvijā barista nav oficiāla profesija, varētu pilnībā apgūt kādā vispārizglītojošā mācību iestādē. Viesmīļi, kuri vēlas padziļināt savas zināšanas par kafiju, var pabeigt kursus, lai attīstītu baristas profesionālās iemaņas.  Piemēram, arī Paulig Baristu institūts rīko profesionālos baristu kursus. Pieteikties sīkākai konsultācijai par kafiju un iegūt informāciju par baristu darbu var šeit.

Lai noteiktu labākās baristas, tiek rīkoti gan nacionālie, gan starptautiskie baristu čempionāti. Latvijas pārstāvis tiek izvēlēts Latvijas Baristu sacensībās, ko rīko SCA Latvia (Specialty Coffee Association) - Latvijas Specialitātes kafijas asociācija.

Apgūsti kafijas pasaules terminus

Apskati coffeepedia
Back to top